برندسازی‌

او با همین اسم معروف شد و گرچه بعدا از انتخاب این اسم پشیمان شد، اما دیگر کاری از دستش برنمی‌آمد. پس انتخاب اسم خاص برای برند و نامی که بعدها به داشتن آن افتخار کنید، خیلی مهم است. با من همراه باشید تا همه چیز را در مورد انتخاب اسم برند هنری و صنعتی بدانید. یعنی اونقدر شرکت و برند به ثبت رسیده که برای انتخاب یک اسم باید کلی تحقیق و تفکر کرد. حتی اگر برای ثبت شرکت اقدام کرده باشید، دیدید که جدیدا اسم انتخابی باید شامل سه کلمه باشد تا احتمال مشابه بودن اسامی برندها خیلی کمتر شود.

به عنوان مثال افراد ممکن است برندی با نامی فرانسوی را ببینند و به صرف شباهت حروف الفبا تصور کنند تلفظ حروف مانند کلمات انگلیسی است و در نتیجه دچار اشتباه شوند. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی مسئله، دشواری تلفظ اسامی برند‌های مختلف نیست بلکه تعمیم دادن قوانین یک زبان به زبان‌های دیگر است. به عنوان مثال افراد ممکن است برندی با نامی فرانسوی را ببینند و به صرف شباهت حروف الفبا تصور کنند تلفظ حروف مانند کلمات انگلیسی است و در نتیجه دچار اشتباه شوند….

لیست کامل اسامی ممنوعه را در سایت ثبت برند می‌توانید ببینید. اما جای نگرانی نیست؛ در این مقاله می‌خواهیم فوت‌وفن انتخاب یک اسم عالی، معنادار و به‌یادماندنی برای برند را یادتان بدهیم. بعد از خواندن مقاله امروز، می‌توانید یکی از مهم‌ترین قدم‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی را، درست بردارید.

مشکل نام‌های ساختگی برند آن است که هیچ تعریف مشخصی غیر از تعریفی که مبتکر آن ارائه کرده، ندارد. با اینکه ثبت این اسامی آسان است، اما نیاز به صرف زمان زیاد و بازاریابی قوی دارد تا در چشم مشتریان معنی داشته باشد. بهترین بخش انتخاب اسامی برند آن است که ثبت برند تجاری اگر نتوانید نام مناسبی پیدا کنید، می‌توانید آن را بسازید. نام‌های ساختگی ساخته خیال هستند که در صورت معنادار نبودن، نشان دهنده چیز خاصی نیستند. این نوع اسامی خلاق‌ترین نام برند محسوب می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که انتخاب نام به این شکل آسان است.

  • با موسسه برای دریافت مشاوره تلفنی و کم و کیف انجام کار تماس بگیرید.
  • خبرگزاری آریا- به دنبال یک سایت پیشنهاد دهنده اسم برند هستید؟ با ما همراه باشید.
  • انتخاب اسم فقط بخشی از راه‌اندازی کسب و کار هست که اهمیتش هیچ وقت به اندازه بقیه مراحل و بخش‌های یک کسب وکار نیست.

درحقیقت هزینه‌های برندسازی مجدد برای یک نام و نشان جدید بسیار زیاد است. به همین دلیل اگر شما در ابتدای مسیر انتخاب نام شرکت یا برند هستید بهتر است وقت و دقت زیادی را صرف این موضوع کنید. از همین حالا بگوئیم که انتظار نداشته باشید به یکی دو روز بتوانید یک نام مناسب انتخاب کنید. طوفان فکری و مشورت با کل اعضای تیم کار خوبی است؛ اما گاهی اوقات اسامی زیادی پیشنهاد می‌شود که بررسی همه آن‌ها وقت زیادی می‌گیرد.

کعبی: چرا موقع گزارش بازی لستر از من اسم نمی‌برند؟

سعی کنید نامی را برگزینید که از لحاظ قانونی قابل به کارگیری باشد. بله در صورت تماس شما با فرداد رسا این امکان وجود دارد . اما توصیه ما این است که حتما نام دامنه را برای خود قطعی نمایید.

اگر این برندها به درستی جایگاه ‌یابی شود، می‌تواند سبب تمایز آن‌ها شود. اما به تکنیک‌های بازاریابی برای ثبت شرکت افزودن ارزش آن نیاز دارد. برای انتخاب نام کافه، فست فود یا رستوران خود کپی نکنید و خلاق باشید.

اسم برند خارجی

امروزه انتخاب اسم لاتین در میان عموم، طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد تمایل دارند برای برند خود از اسامی لاتین استفاده کنند. البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید از این عناوین استفاده کنید باید اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید. می توانید در این مورد با موسسات ثبتی و حقوقی مشورت کنید. اطلاعات نادرست ، نا آگاهی در انتخاب اسم برند شما می تواند تأثیرات منفی قابل توجهی را در فروش و تبلیغات کالا یا خدمات شما داشته باشد . با توجه به اینکه واژه‌های طنزآمیز نظر افراد را به کسب‌و‌کارتان جلب می‌کنند ولی در نهایت منجر به فروش نخواهند شد. این کار موجب می‌شود که مردم برای مدتی کوتاه به جای توجه به محصول شما فقط به اسم شما توجه داشته باشند.

نام برند مخفف

3) برند مشابه نام های ثبت شده نباشد زیرا در اینصورت خطای تشابه به برند شما می خورد به عنوان مثال برند آلاله ثبت شده باشد و نام انتخابی شما لاله است در این تقاضا برند شما به تغییرات شرکت دلیل تشابه رد می شود. 2) برندی که انتخاب می کنید از اسامی که قبلا به رسیده اند نباشد. به عنوان مثال در کشورهای دیگر می توان شعارهای تبلیغاتی، اصوات و بوها را هم ثبت کرد.

اگر نتوانید به‌صورت قانونی برند خود را ثبت کنید، هر چه برای انتخاب نام برندتان وقت گذاشته‌اید، به هدر رفته‌ است. پس قبل از هر چیز از آخرین تغییرات قوانین انتخاب اسم برند، مطلع شوید (ما در آخر همین مقاله چند نکته راجع به قوانین ثبت نامِ برند در ایران را آورده‌ایم). اسم برند شما باید از لحاظ قانونی قابل ثبت باشد و دامنه‌ی اینترنتی آن نیز نباید اشغال شده باشد. نامی نتوان آن را به ‌صورت قانونی ثبت کرد هیچ ارزشی ندارد.

شروع به ساختن لیست‌های اسامی در دفترچه یادداشت خود کنید. اسم تجاری همان اسم‌های بازرگانی، اسامی شرکت‌ها و … است که شرکت تحت آن عنوان فعالیت حقوقی و قانونی دارد و قانون نیز از آن اسم ثبت‌شده در برابر استفاده دیگران حمایت می‌کند. در مقابل اسم برند ترکیبی از خواص و ویژگی‌های ملموس و ناملموس است که به بازار معرفی می‌شود و نیازی به ثبت کردن آن نیست. سلام و عرض ادب وقتتون بخیر, اسم برند برای محصولات شرکت لبنیات چی پیشنهاد میکنید? انتخاب اسم برند آن هم اسم برندی که مشتریان بتوانند با آن ارتباط داشته باشد، جزء مقدمات ضروری این سفر می باشد. بنابراین هر اسمی که جذاب باشد نمی تواند اسم خوبی برای برند شما باشد به موجب همین امر انتخاب اسم برند قادر می باشد یک پروسه سخت و دشوار به نظر بیاید.

آمانسیو اورتگا موسس کمپانی و برند مشهور «Zara» در ابتدا اسم کمپانی خود را از فیلمی در سال ۱۹۶۴ با عنوان «زوربای یونانی» گرفت اما این اسم دوام چندانی نداشت. اولین فروشگاه این برند که در سال ۱۹۷۵ در شهر لاکرونیا در اسپانیا افتتاح شد چندین ساختمان پایین تر از یک کافه به نام «Zorba» قرار داشت. اورتگا از قبل برای حک کردن نام برند خود بر سر در فروشگاه خود اقدام کرده بود که در این اثنا صاحب کافه مذکور به او گفت که انتخاب چنین اسمی باعث سردرگمی مشتریان خواهد شد.