ثبت برند

الف ـ نتواند کالاها یا خدمات یک مؤسسه را از کالاها و خدمات مؤسسه دیگر متمایز سازد. مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می‌باشد. کادر حرفه ای و با تجربه ثبت نارین با بیشترین دقت و در کمترین زمان برند شما را ثبت خواهند نمود. ثبت برند تجاری انتخابی با شباهت۵۰ درصدی به برندی دیگر، ممکن نیست. مستلزم پرداخت حق‌الزحمه باشد، پس از تأیید مدیرکل اداره کل مالکیت صنعتی، از محل اعتبارات سازمان تأمین و پرداخت خواهد شد.

  • نکته‌ی قابل توجه در این بخش آن است که کالای مورد نظر خود را باید از بخش محصولات سایت انتخاب کنید.
  • ثبت برند (نام تجاری) در کشورهای دیگر دنیا امکان پذیر بوده و باید پیش از هر اقدامی، برند مورد نظر را در داخل کشور مبدا به ثبت رساند.
  • ماده 178 ـ انتقال حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه یا اختراع،‌ طرح صنعتی و علامت ثبت شده یا اعطاء اجازه بهره‌برداری از آن‌ها یا اعراض از حق نسبت به اختراع، طرح صنعتی و علامت ثبت شده، به موجب سند رسمی به عمل می‌آید.
  • مادر موسسه حقوقی عرفان همیشه تلاش کرده‌ایم چیکده‌ای از تجربیات و قوانین حقوقی را در قالب اطلاع‌رسانی‌های حقوقی در اختیار هم‌وطنان قرار دهیم.
  • در نهایت لازم به ذکر است که برای انجام این مراحل و دریافت اطلاعات بیشتر درباره موضوع ثبت بین المللی برند می‌توانید به سامانه مرکز مالکیت معنوی و بخش ثبت مادرید مراجعه کنید.
  • پس از ارسال آن به اداره ثبت مالکیت معنوی شما منتظر پاسخ کارشناس خواهید ماند تا تقاضای شما را رد یا تایید نماید.

ثبت برند (علامت تجاری ) آموزش مراحل ثبت برند و لوگو گام به گام و نشان تجاری اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در سامانه ثبت برند و علائم تجاری . اولین گام این است که اظهارنامه خود را تکمیل کرده باشید، تکمیل کردن اظهارنامه نیاز به تجربه و تخصص دارد و بهتر است جهت مشاوره در این زمینه با مشاورین ما ارتباط بگیرید. بعد از این که اظهارنامه خود را تکمیل کردید آن را تحویل اداره ثبت علائم تجاری دهید در این نوبت کارشناسان حاضر در اداره ثبت علائم تجاری نسبت به تایید و یا رد کردن این اظهارنامه اقدام می کنند و به شما اطلاع می دهند.

آغاز جشنواره موسیقی نواحی تحت تاثیر درگذشت یک هنرمند

ابتدا به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی (قسمت ثبت علائم تجاری) مراجعه نمایید و اظهارنامه ثبت برند را در سامانه تکمیل کنید. در این پایگاه اینترنتی، یک لینک ثبت نام وجود دارد که باید بر روی آن کلیک کنید. سپس وارد اولین مرحله ثبت نام شده و مراحل ثبت نام را به ترتیب ذیل گام به گام طی نمایید. نکته‌ی قابل توجه در این بخش آن است که کالای مورد نظر خود را باید از بخش محصولات سایت انتخاب کنید.

عواقب عدم ثبت علامت

تبصره – در صورت عدم درخواست تمديد ثبت ظرف مهلت ياد شده، امكان درخواست آن ظرف مهلت 6 ماه پس از پايان اعتبار ثبت علامت تجاری، با پرداخت جريمه تأخير طبق جدول هزينه‌ها وجود دارد، والا ثبت علامت از درجه اعتبار ساقط خواهد شد. مالك علامت تجاری مي‌تواند با پرداخت هزينه مقرر، درخواست تمديد اعتبار ثبت علامت تجاری را براي 10سال بنمايد. درخواست تمديد ثبت، ظرف شش‌ماه قبل از انقضاي مدت اعتبار ثبت علامت به عمل خواهد آمد. تصميم مرجع ثبت مبني بر رد اظهارنامه، از سوي متقاضي قابل اعتراض است. اگر سابقه وجود داشته باشد متقاضی می تواند از سوابق قبلی استفاده نماید در غیر اینصورت اظهارنامه ضمن اعتراض را از طریق سایت تکمیل می نماید .

جهت ثبت نام تجاری (برند)، می بایست ابتدا طبقه برند مورد نظر خود را مشخص و سپس، آن را به ثبت برسانید. در ایران، طبقه بندی ثبت نام های تجاری مطابق آیین نامه مرکز مالکیت معنوی و علائم تجاری تنظیم شده که مورد تایید سازمان جهانی مالکیت معنوی WIPO می باشد. در این مطلب، ابتدا به معرفی کامل برند و دلایل ثبت آن پرداخته و سپس، قوانین، مدارک مورد نیاز، مراحل ثبت برند را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

ثبت علامات تجاری در کشور آلمان و اتحاده اروپا

داشتن علامت تجاری راهی برای معرفی محصول و کیفیت آن است و شناخت و دسترسی مشتری به محصول شما را در میان هزاران محصول دیگر تسهیل می‌کند. در حقیقت مشتریان با دیدن علامت تجاری شما احساس اصالت و کیفیت می‌کنند و این حس به آن‌ها القا می‌شود که محصولی که خریده ‌اند اصیل و متمایز است و کیفیت خوبی دارد. پس از به پایان رساندن مراحل ثبت نام در سامانه مندرج، کد رهگیری را روی شماره تلفن همراه خود دریافت خواهید کرد. در صورت تائید مدارک توسط کارشناس مربوطه در سازمان ثبت، دو نسخه قرارداد به آدرس ارائه شده توسط شما ارسال خواهد شد. شما موظف هستید پس از امضای هر دو نسخه یکی از نسخ­ها را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکزی ارسال کنید. این شخص حقیقی یا حقوقی برای کوچک­ترین اقدام تجاری و فعالیت در بازار کسب و کار، باید به سیستم­های دولتی مراجعه کند.

ماده 107 ـ متقاضی باید اظهارنامه ثبت شرکت در تهران را به صورت الکترونیکی در چارچوب ماده 167 این آیین‌نامه به مرجع ثبت تسلیم نماید. 1ـ اداره مالكيت صنعتي رونوشت اعتراض‌ نامه را به متقاضي ابلاغ كرده و بيست روز به او مهلت مي‌دهد تا نظر خود را اعلام كند. متقاضي در صورت تأكيد بر تقاضاي خود يادداشت متقابلي را به همراه استدلال مربوط به اداره مذكور مي‌فرستد. پس از تکمیل و اصلاح اظهارنامه و ضمائم آن متقاضی باید با درخواست پاسخ به اخطار رفع نقص در قسمت خدمات الکترونیکگزینه ثبت انواع درخواست (رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و…)درخواست مورد نظر(درخواست رفع نقص) را تکمیل و با ضمیمه کردن ضمائم آن را از طریق سامانه ارسال نماید. خیر جناب علیزاده دامنه متعلق به هر کسی باشد شما نمی توانید حتی با داشتن برند آن دامنه را از آن خود کنید، شما فقط می توانید ادعا کنید که با نام شما فعالیت تبلیغاتی صورت نگیرد حتی در وب سایت ایشان اما مالیکت دامنه را نمی توانید از ایشان بگیرید.