صورتجلسه شرکت

پس از تشکیل جلسه مجمع عمومی سالانه تغییرات شرکت از طریق کدوم سایت باید به ثبت برسونم . ۱۵ـ نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه. ۱۴ـ نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص کاهش سرمایه اجباری. ۱۲ـ نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص کاهش سرمایه اختیاری. ۱۱ـ نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص انحلال شرکت. ۹ـ نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص تغییر موضوع.

  • ابتدا «اشخاص جلسه» را از افرادی که قبلاً وارد کرده ایم انتخاب می شود.
  • مشخصات متقاضیان یعنی نام ، نام خانوادگی ، شماره ملی و … و هم چنین ساعت شروع و پایان جلسه را نیز باید مشخص نمایید .
  • صورتجلسه تغییرات تنظیم می شود برای نوشتن تغییرات به وجود امده در شرکت ها این تغییرات با ثبت در صورتجلسات و با ارسال به اداره ثبت شرکتها به رسمت شناخته شده و ماهیت قانونی می گیرد.
  • همانطوری که در بالا اشاره کردیم همچون مراحل ثبت شرکت، تغییرات شرکت نیز باید در سامانه ثبت شرکتها –سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت برسد.

با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید. جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت در تاریخ …………………. ساعت ……………… با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به انحلال شرکت اتخاذ تصمیم شد.

۱ – صورتجلسه درچند نسخه تنظيم و به امضاء كليه شركاء برسد و يك نسخه از آن تحويل اداره ثبت شركتها شده و باقي نسخ جزء مدارك مؤسسه ضبط گردد. (احدي از شركاء يا مديران يا وكيل رسمي مؤسسه) وكالت داده مي‌شود كه ضمن مراجعه به اداره ثبت شركتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق‌الثبت و امضاء ذيل دفاتر ثبت اقدام نمايد. به ……………………(احدي از شركاء يا مديران يا وكيل رسمي مؤسسه ) وكالت داده ميشود كه ضمن مراجعه به اداره ثبت شركتها نسبت به ثبت صورتجلسه وپرداخت حق الثبت وامضاء ذيل ثبت اقدام نمايد. ۴-مدير يا مديران يا مدير عامل درمؤسسه مي تواند جز شركاء نباشد(مشروط به اجازه اساسنامه ) ودرصورتي كه مديران خارج از شركاء انتخاب شوند فتوكپي شناسنامه آنان به ضميمه صورتجلسه تحويل اداره ثبت شركتها شود.

مر احل تنظیم صورتجلسه شرکت ها در ایران

درصورتیکه جلسه با حضور اکثریت شرکاء تشکیل شده ارائه اصل اگهی دعوت مطابق اساسنامه شرکت و با رعایت موارد مواد ۶ و قانون تجارت الزامی می باشد . [newline]ورتجلسه همزمان پذیرش کرده‌اید همه را با یک پوشه و پاکت ارسال کنید و قسمت فوقانی رسیدها را که شماره رهگیری بر روی آن درج شده است ببرید و همه را بر روی یک پاکت بچسبانید. دقت نمایید که شماره رهگیری صادر شده جهت صورتجلسه شما رکن اصلی شناسایی و پذیرش صورتجلسه است. حتما در بالای برگه صورتجلسه شماره رهگیری و بارکد صادر شده درج شود، همچنین یک نسخه از رسید پذیرش حاوی شماره و بارکد رهگیری را روی پاکت پیوست نمایید.

در صورتی که در صورتجلسه اولیه این موارد درست یادداشت شده بود و در آگهی اشتباه چاپ شده است، می توانید یک صورتجلسه اصلاحی به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید. اگر سمت شخص در جلسه «نماینده سهام دار» یا «وکیل سهام دار» باشد در این صفحه وارد می شود. این فیلد بر اساس آنچه قبلاً وارد شده است انتخاب می شود. سپس «نوع نمایندگی» مانند وکیل، وصی، قیم یا غیره را از فهرست انتخاب می کنیم. پس از آن «نماینده شده/موکل» یعنی کسی که این شخص وکیل او شده است انتخاب می شود. اگر بخواهیم اطلاعات وارد شده را پاک کنیم از کلید «حذف ارتباط شخص» استفاده می نماییم.

استعلام ثبت علامت

این فرایند با ثبت صورتجلسه تغییرات و تنظیم کامل آن امکان پذیر می باشد ، هر فرایند تغییری شامل یک صورتجلسه می باشد . به عنوان مثال شما برای تغییر نام شرکت به یک صورتجلسه و برای تغییر سهام و یا ورود و خروج شرکاء به یک صورتجلسه دیگر نیاز دارید . تغییراتی هم هستند که فقط درحیطه ی صلاحدید مجمع عمومی فوق العاده و برخی درحوزه ی صلاحیت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده می باشد.

برای اعلام و ثبت تغییر آدرس شرکت به مدارک ذیل نیاز دارید. در صورت لزوم توضیحات تکمیلی را اینجا وارد نمایید . آقای ۱ با واگذاری ۲۰۰ سهم از سهام خود به آقای ۲ و ۲۴۰ سهم از سهام خود به آقای ۳ از شرکت خارج شد. معرفی دارندگان امضاء مجاز با تعیین مواردی که نیاز به این امضاء ها دارند. ذکر مبلغ سرمایه که افزایش یافته و مبلغ اسمی سهام جدید و تعداد سهام و نوع سهام و محل تامین افزایش سرمایه در صورت‌جلسه الزامی است. قرائت گزارش هیات‌مدیره و بازرس شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه در مجمع الزامی است.

یا این که قصد دارید شرکت خود را منحل نمایید و زمان اعتبار شرکت را کاهش دهید. به سامانه ثبت شرکتها مراجعه کنید، سربرگ دوم که مربوط به صورتجلسه تغییرات را انتخاب نمایید. در این صورتجلسه تصمیمات هیئت مدیره به تصویب می رسد و ثبت شرکت در تهران قانونی می گردد. در جواب می توانیم گوییم که اینچنین نبوده و هرگاه کلیه شرکا رضایت خود را در این زمینه اعلام کنند این تغییر بلا اشکال می باشد. صورتجلسه تنظیم شده و سهام شرکاء در آن مشخص می شود و سپس به امضای ان ها میرسد.

بارکد به صورت اتوماتیک از طریق اداره پست وارد گردیده است و نیازی به ورود دستی اطلاعات نمی باشد. برای تغییر مدیر عامل شرکت تعاونی در قسمت تصمیمات کدام گزینه انتخاب میشود؟ تمام مراحل راثبت کردم در اینمورد شک داشتم. نیازی به داشتن گواهی عدم سوء پیشینه وجود ندارد، حدودا ده روز زمان نیاز دارید. بدینوسیله بابت زحمات شما در مدیریت سایت و پاسخگویی سریع و به موقع کمال تشکر و قدردانی را دارم. کلیه اعضاء بمدت نامحدود انتخاب شده و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می نمایند.

نوع شرکت شامل سهامی خاص، با مسؤلیت محدود یا هر نوع دیگر آن را انتخاب کنید. نوع ثبت تغییرات شرکت که تعیین‌کننده تعداد صورت‌جلسات و هزینه ثبت تغییرات است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین صورتجلسات تغییرات شرکت های تجاری اشاره می‌کنیم. در صورت جلسات هیأت مدیره، نام مدیران حاضر و غایب قید می شود و خلاصه ای از مذاکرات و تصمیمات نیز با قید تاریخ منعکس می گردد.

در این مرحله و پس از تکمیل صورتجلسه کلید »پذیرش نهایی» را کلیک می کنیم. در صورتی که شرکت سرمایه ای بیش از اندازه دارد، می توان سرمایه را کاهش داد و به شرکاء برگرداند. دقت کنید که مجمع فوق العاده باید این تصمیم را تایید کند. در صورت کاهش در سرمایه، سرمایه نهایی شرکت باید به حداقل سرمایه مجاز باشد و نمی تواند به مقدار کمتر از آن برسد. این کار را می توان از طریق کاهش تعداد سهام یا کاهش قیمت اسمی سهام انجام داد. به عنوان مثال ممکن است در جلسات مجمع عمومی اشخاصی که حق امضا دارند تغییر کنند و این موضوع باید در صورتجلسه اعمال شود و نزد اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد .