10 نکته مهم در ثبت شرکت سهامی خاص

بدین منظور، در قسمت اسامی درخواستی، پنج نام را به ترتیب اولویت در سامانه درج نمایید. در این شرکت ها اعضای هیئت مدیره باید حداقل یک سهم داشته باشند. با توجه به شرایط آسان ثیت و اختیارات مناسب این شرکت های سهامی امروزه یکی از پر متقاضی ترین انواع شرکت می باشد. مدارک دارای امضای هیات مدیره به همراه سایر مدارک پرونده ثبت شرکت به اداره ثبت ثبت شرکت شرکتها تحویل داده می شود. تقویم آورده غیر نقدی در شرکت سهامی خاص با کارشناسان رسمی دادگستری خواهد بود . 2- چنانچه دو مجمع عمومی ( عادی و فوق العاده ) که دارای صلاحیت جداگانه و اختصاصی می باشند ، در یک روز تشکیل گردند می بایستی ساعت تشکیل مجزا و دستور جلسه مشخص ومصرح بیان شده باشد و صورتجلسات مجزا نیز به تبع آن تنظیم و ارائه گردد .

انجام فعالیت‌های اقتصادی در قالب شرکت، در مقایسه با فعالیت شخصی مزایای متعددی دارد که مهم‌ترین آن ایجاد اعتبار و ارزش مالی بیشتر برای صاحبان شرکت به شمار می‌رود. نیاز به پرداخت هزینه ثابت و پرداخت مالیات ندارید و این موضوع سبب می شود که سطح سودآوری شرکت بیشتر شود. عدم پرداخت هزینه ثابت و پرداخت مالیات به واسطه درآمد شرکت مدنظر قرار می گیرد.

  • ما در اینجا برای شما به صورت تصویری آموزش ثبت شرکت سهامی خاص را انجام می دهیم.
  • نام شرکت بایستی ریشه فارسی (نه لاتین) داشته باشد و همچنین عدد نباشد.
  • الف- رسیدگی و اتخاذ تصمیم در کلیه امور عادی و جاری شرکت.

ولی در هر حال، ظرف مدت یک سال پس از پرداخت تمامی مبلغ اسمی سهام، باید ورقه سهم صادر و به صاحبان سهام تسلیم و گواهینامه موقت سهم مسترد و ابطال گردد. ( ماده 27 لایحه) در شرکت های سهامی خاص، سهام با نام است. حداقل تعداد سهامداران برای ثبت شرکت سهامی خاص three نفر است. (حداکثر تعداد اعضای شرکت سهامی خاص در قانون معین نشده است). 8- در شرکت های سهامی خاص آورده غیر نقدی اعضا توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزش یابی می گردد و در مواقع لازم به نظر کارشناسان رسمی دادگستری تقسیم می گردند در حالی که در شرکت بامسئولیت محدود ای کار توسط شرکا صورت می پذیرد.

شرکت سهامی خاص تمام سرمایه آن در هنگام تاسیس منحصرا توسط موسسین تامین می گردد و همانند شرکت های سهامی عام ۳۵ درصد از این مبلغ را در حسابی بنام شرکت در شرف تاسیس می بایست سپرده شود . لازم به ذکر است که چنانچه مدیران شرکت تا شش ماه از تاریخ تشکیل شرکت آن را به ثبت نرسانند، شرکت را باید منحل شده تلقی کرد و سهامداران محق خواهند بود مطابق مقررات ماده 19 لایحه قانونی 1347 وجوه پرداختی خود را دریافت کنند. البته دریافت وجوه از طرف آنان، بدین معنا نیست که در مقابل اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند. در واقع، مقررات ماده 23 لایحه قانونی 1347 در مورد سهامداران شرکت سهامی خاص نیز لازم الرعایه است.

مجمع عمومی موسس چیست؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس معادل یک میلیون ریال است. ممکن است به خاطر وارد نبودن به این کار زمان زیادی را صرف کنید. موسسات غید تجاری موسساتی می باشند که جهت مقاصد غیر تجاری مثل امور علمی و ادبی یا امور خیریه و امور اجتماعی و سیاسی تشکیل می شوند و تشکیل دهندگان و موسسین آن ممکن است قصد انتفاع داشته و یا نداشته باشند. متقاضی بایستی چند نام انتخاب و به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکتها ارائه نماید. 9-ارائه اصل سند مالکیت در صورتی که اموال غیر منقول جهت سرمایه شرکت معرفی شده باشد. دو نسخه از صورت جلسه هیئت مدیره که همه مدیرهای منتخب آن را امضا کرده باشند.

• کلیه‌ی شرکت‌های سهامی خاص موظفند یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه نمایند و تغییرات سهام نیز طبق مقررات در آن ثبت گردد. • یکی دیگر از مزایای تقسیم سرمایه به سهام این است که هر شخصی می‌تواند به اندازه وسع خود اقدام به خرید سهام کند. بدین ترتیب سرمایه‌های کوچک روی هم جمع می‌شوند و زمینه انجام امور تجاری را فراهم می‌کنند.

در این نوع از شرکت ها (شرکت سهامی خاص) این اساسنامه یا توسط اعضاء و یا وکیل آن ها امضا می گردد. در شرکت سهامی خاص تهیه و تصویب طرح اساسنامه ضروری نیست.به دلیل اینکه برخلاف شرکت سهامی عام،در این شرکت ها دوره تاسیس وجود ندارد نیازی به اساسنامه برای مطلع کردن پذیره نویسان از تاسیس شرکت وجود نخواهد داشت. به شرکتی، سهامی خاص گفته می شود که توسط حداقل ۳ نفر تشکیل شده و سهامداران آن لزوما خاص هستند. در این نوع شرکت، یک نفر مدیر عامل و مابقی اعضای هیئت مدیره بوده که لازم نیست حتما سهامدار شرکت باشند. 2- تغییر سهامداران در شرکت سهامی خاص از طریق نقل و انتقال سهام و در شرکت مسئولیت محدود از طریق دفترخانه اسناد رسمی انجام میشود ( مگر اینکه از طریق نقل و انتقال نبوده و طی صورتجلسه ورود و خروج انجام شو که در بخش های دیگر به تشریح کامل آن خواهیم پرداخت ).

مدارك ثبت شرکت سهامی خاص:

در این مرحله تقاضانامه و وکالت نامه توسط کارفرما تأیید می شود. 3-ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد. اساسنامه شرکت که می باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد. هیئت‌ مدیره این دسته از شرکت‌ها برای رسمیت باید حداقل سه عضو داشته باشند. اعضا هیئت مدیره شرکت میتوانند با یکدیگر نسبت فامیلی داشته باشند.

آشنایی با قوانین ثبت شرکت سهامی خاص

سهام این شرکت ها قابلیت انتقال نداشته و تنها سهامداران می توانند با موافقت سایر سهامداران، سهامشان را به شخص دیگری انتقال دهند. ارائه گواهی مربوط به پرداخت 35 درصد از سرمایه شرکت از بانکی که حساب اولیه کمپانی در آن باز شده است. دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره که مدیران منتخب مجمع آن را امضا کرده باشند. در تصمیم‌گیری‌های شرکت، نسبت سرمایه تعیین کننده حق رای افراد است. به عبارت دیگر اگر یک نفر ۵۱ درصد سهام را در اختیار داشته باشد، تصمیم نهایی توسط وی گرفته خواهد شد. بنابراین تصور اینکه ثبت شرکت اینترنتی بدون حتی یک ریال هزینه است اشتباه بوده و نیاز است که سطح و موقعیت شرکت ارزیابی شود.

مجمع عمومی موسس یا اولیه، مجمع عمومی تاسیس کننده شرکت است که در بدو تاسیس شرکت تشکیل می شود. به عبارت دیگر مجمع عمومی موسس را جمع موسسین شرکت گویند که در شرکت های سهامی عام تشکیل آن الزامی بوده ولی برای شرکت های سهامی خاص لزومی ندارد. ما در حال ثبت یک شرکت سهامی خاص هستیم و مرحله اول پذیرش مربوط به بررسی نام های پیشنهادی در حال انجام است. بنابر دلایلی در این زمان قصد داریم از ثبت شرکت انصراف دهیم. میخواستم راهنمایی فرمایید به چه صورتی می توان انصراف داد تا در آینده مشکلی برای اعضا پیش نیاد. چون این نکته را که اعضا هیئت مدیره نمیتونن در استخدامی دولتی شرکت کنند رو در نظر نگرفتیم و به همین دلیل قصد انصراف داریم.ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

جهت دریافت مشاوره، فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان سفیر صلح با شما تماس بگیرند. اوراق چاپی از سامانه پرینت گرفته شده و به امضاء تمامی اعضاء شرکت برسد. ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری ( اگر آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیرمنقول باشد).