وکیلچی

داشتن شرط سنی، عدم سابقه ورشکستگی به تقلب یا تقصیر، داشتن محل کسب مرتبط با رشته و سایر موارد، از جمله شرایط لازم، جهت دریافت کارت بازرگانی می باشند. متقاضیان واجد شرایط، می توانند، از طریق مراجعه به نشانی cscs.Chambertrust.Ir، جهت انجام مراحل اولیه ثبت نام کارت بازرگانی، اقدام نمایند. گروه حقوقی و ثبتی آرشا با بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان در خصوص امور حقوقی ثبت شرکت، ثبت برند، اخذ کارت بازرگانی، و … به فعالیت پرداخته و این تجربه گران بهاء را به هم میهنان عزیز ارائه می نماید. دادداک ضمن ارائه ی اسامی وکلای پایه یک دادگستری متخصص دعاوی اخذ کارت ثبت شرکت بازرگانی، امکان مشاهده رزومه کاری و آدرس دفتر وکالت ایشان را به شما می دهد، تا با توجه به موقعیت مکانی و فاصله جغرافیایی خود با وکلای دعاوی اخذ کارت بازرگانی، بهترین انتخاب وکیل را داشته باشید. برخی از وکلای متبحر دعاوی اخذ کارت بازرگانی جهت ارائه خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی، در سامانه حقوقی دادداک حضور دارند. در صورتی که به دنبال وکیل دعاوی اخذ کارت بازرگانی هستید، در دادداک این امکان فراهم شده تا بتوانید اطلاعات تماس وکلای متخصص دعاوی اخذ کارت بازرگانی را ملاحظه نموده و با مراجعه به دفتر وکالت ایشان، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

استفاده از مشاوره حقوقی وکیل متخصص و باتجربه در تمام مراحل رسیدگی پرونده های حقوقی و کیفری از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا با انتخاب وکیل و مشاوره حقوقی قبل ازهر اقدام قانونی در وقت و هزینه های دادرسی صرفه جویی می شود و حق و حقوق موکل ضایع نمی شود. تنظیم وکالتنامه استفاده از کارت بازرگانی غیرمعاونت در بزه قاچاق است. ارائه اجاره نامه با کد رهگیری یا سند 6 دانگ به نام شخص متقاضی. 8 – ارائه اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری نسخه از پشت و روی آن. اگر متقاضی کارت بعد از دریافت کارت یکی از شرایط را از دست بدهد ممکن است کارت او باطل شود.

  • تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به الماس داران پارسه می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
  • به وسیله این کارت می توانند امور مربوط به ترخیص کالا ها،صادرات و واردات را انجام داد.
  • مدارک شرکت اعم از اساسنامه ، اظهارنامه … / دفاتر بازرگانی / دفاتر پلمپ / مفاصاحساب مالیاتی .
  • اگر شرکت از نوع مسئولیت محدود است می بایست یک رونوشت از تقاضای به ثبت رسیدن شرکت نیز ارائه گردد که دارای مهر اداره ی ثبت است.

سازمان امور مالیاتی کشور پس از وصول آمار واردات کالا از مبادی قانونی کشور، اقدام به رسیدگی و صدور اوراق تشخیص مالیات برای صاحب اصلی کارت که بی اطلاع از تجارت انجام شده می باشد می نماید. برخی از وکلای متبحر اخذ کارت بازرگانی جهت ارائه خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی در اصفهان، در سامانه حقوقی دادداک حضور دارند. براساس تعریف ارائه شده برای این کارت های بانکی ،هر فرد اعم از افراد حقیقی و حقوقی برای فعالیت در زمینه واردات و صادرات باید اقدام به دریافت کارت های بازرگانی کند. این تجارت می تواند شامل ثبت کردن سفارش و ترخیص کالا از گمرک تا واردات از منطقه آزاد،حق العمل کاری در گمرک و صادرات مجوز دار کالاها شود. تا پیش از سال 1397، بحث انعقاد قرارداد اجاره کارت بازرگانی یا استفاده از کارت بازرگانی باقی افراد، جهت واردات و صادرات کالا و سایر موارد تجارت بین الملل،مرسوم بود و افراد بسیاری، از همین راه، کسب درآمد میلیونی داشتند.

به این وسیله مشخص می شود صادر شدن کارت بازرگانی برای این فرد حقوقی مانع قانونی ندارد. اولین و مهم ترین تعریفی که می توان درباره ی کارت بازرگانی به آن اشاره کرد این است در واقع این کارت به منزله ی یک مجوزی است که به اشخاص دارنده ی آن اعم از شخص حقیقی یا شخص حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی که همان صادرات و واردات در سطح بین المللی است بپردازد. از تیم حرفه ای متشکل از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران ثبتی در تخصص‌های حقوقی متنوع بهره برده و از ابتدای امر، آگاه سازی مخاطبان از جنبه‌های حقوقی مربوط به شرکتها را به طور ویژه مدنظر قرار داده‌است. به نحوی که کلیه جنبه‌های تاثیرگذار مرتبط با امور حقوقی ثبت شرکتها و تاثیر آنها در مشاغل مختلف و مشاوره‌های شغلی در خصوص چشم انداز آنها به آگاهی متقاضیان رسانده شده تا با آگاهی کامل نسبت به انتخاب نوع شرکت متناسب با حرفه مورد نظر اقدام گردد. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری مستلزم داشتن کارت بازرگانی است که توسط اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی صادر و به تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت میرسد.

آیا اشخاص حقیقی هم می توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند؟

وارد کردن این اقلام بر اساس یک فهرست انجام شده که تعداد، مقدار و نیز ارزش کالاهای مورد نیاز را تعیین می کند. رونوشتی از روزنامه ای که راه اندازی رسمی شرکت در آن انتشار یافته است. ثبت تغییرات شرکت نیز مانند ثبت خود شرکت الزامی است منظور از تغییرات و تصمیمات شرکت ها … ‌الف – اشخاصی که به علت ارتکاب به جنحه جنایت به موجب حکم قطعی از مراجع قضایی از تمام و یا پاره‌ای از حقوق اجتماعی محروم گردیده‌اند. ‌تبصره 1 – ارائه پروانه کار و اقامت معتبر از مراجع ذیصلاح برای اتباع خارجی.

داشتن کلیه شرایط مقرر برای اشخاص ایرانی به استثنای برگ پایان خدمت نظام/معافیت. داشتن جایگاه مناسب برای فعالیت شخص ثبت برند تجاری حقوقی که لازم است ورشکست نباشد. نوع حقیقی یعنی فعالیت تجاری از جانب شرکت، موسسه و نهادهای دیگر صورت بگیرد.

دعاوی کارت بازرگانی

7- ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد. تا این تاریخ موضوع فعالیت شرکت باید در راستای صادرات و واردات کالا باشد. کارت بازرگانی ممکن است توسط خود شخص دارنده و یا توسط مراجع مربوطه باطل گردد. بعد از یکسال در صورتی که دارنده تمایل به تمدید آن داشته باشند با ارائه مدارک لازم برای تمدید اقدام کند. مدارک پایان تحصیلات مدیر عامل / کارت پایان خدمت / گواهی عدم سو پیشینه / گواهی بانک مبنی بر تایید حساب بانکی شرکت . گروه وکلای سرای نوین از سال 1398 مشغول به فعالیت‌های گوناگون در حوزه حقوقی و قضائی شده است.

2- ارائه یک رونوشت تقاضانامه ثبت شرکت های داخلی و شرکت نامه رسمی که مهر شده به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد دررابطه با شرکت های با مسئولیت محدود الزامی است. ارائه یک روتوشت اظهارنامه ثبت شرکتهای سهامی خاص یا عام که مهر شده به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد ثبت تغییرات شرکت دررابطه با شرکت های سهامی خاص و عام الزامی است. همه اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده، می توانند در زمینه صادرات و واردات فعالیت کنند. یکی از لزوماتی که برای دریافت کارت بازرگانی وجود دارد مساله ی تجارت خارجی است که لازمه آن دریافت این مجوز می باشد.

اغلب نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی بر اساس لیست زیر محاسبه می‌ شود مگر آنکه به عنوان استثنا دارای نرخ دیگری باشد . ارائه کد اقتصادی یا ارائه تعهد مبنی بر ارائه کد اقتصادی جدید پس از صدور نیز از جمله ملزومات این درخواست است . مرکز حقوقی و داوری بین المللی سروش عدل با بکارگیری بیش از ۱۰۰ وکیل متخصص و قاضی بازنشسته و مشاوران حقوقی در زمینه های مختلف حقوقی در عرصه داخلی و بین المللی به فعالیت پرداخته و سیاست کلی خود را حمایت از حقوق و منافع موکلین قرارداده است. به این نکته نیز باید توجه کرد که علاوه بر مزایای گفته شده هر کدام از انواع کارت های بازرگانی مختلف مزایا و محاسن مخصوص به خود را دارا هستند. متقاضی باید گواهی عدم سوءپیشینه را دریافت کرده و کپی و اصل ان را در اختیار مسئولین قرار دهد. متقاضی باید فرم عضویت اتاق و تعهدنامه عضویت در اتاق را در قالب سه فرم تکمیل کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی شخصی

( در اجاره کارت بازرگانی تمامی مسئولیت های کارت بر عهده دارند آن می باشد و اجاره کننده هیچ مسئولیتی ندارد). کارت بازرگانی توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران صادر می شود؛ منوط به آنکه بازرگان یا شرکت تجاری نام خود را در دفتر ثبت تجاری ثبت کرده باشد. اینکه کارت بازرگانی مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی می باشد، نیاز به ارائه مدارک جداگانه ای خواهد داشت. اگر فردی که کارت بازرگانی دریافت کرده است یک یا چند شرط لازم برای دریافت آن را نداشته باشد و این موضوع بعد از صادر کردن کارت بازرگانی مشخص شود، وزارت بازرگانی برای ابطال کارت می تواند اقدام کند. برای انجام کلیه مراحل صادرات و واردات ، کارت بازرگانی الزامی ایست و اگر متقاضی فقط عضو اتاق باشد, نمی تواند تجارت انجام دهد و یا درخواست گواهی مبداء نماید ولی سایر خدمات اتاق را می تواند استفاده نماید.

همچنین، اشاره کردیم که دعاوی کارت بازرگانی در رابطه با قرارداد اجاره، از جمله این دعاوی بوده و از همین رو، دادستانی کل کشور، واگذار کردنکارت بازرگانی،تحت هر عنوانی به دیگران را ممنوع کرده است. در این قسمت، قصد داریم، در خصوصدعاوی کارت بازرگانی در رابطه با تمدید اعتبار آن صحبت کنیم و به توضیح این امر بپردازیم. از این رو، در این مقاله، قصد داریم، به بررسی این موضوع بپردازیم که دعاوی کارت بازرگانی، شامل چه مواردی است و سپس، در خصوص دعاوی اجاره، دعاوی تمدید، تعلیق و در نهایت دعاوی ابطال کارت بازرگانی توضیح دهیم. چنانچه، پیرامون این موضوع، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید. در باطل کردن اختیاری که به آن انصراف هم گفته می شود شخص که می تواند حقیقی و یا حقوقی باشد دیگر نیازی به این کارت نداشته و می بایست با در اختیار داشتن برخی مدارک به اتاق بازرگانی و یا اداره ی تعاون مراجعه نموده و نسبت به ابطال کارت خود اقدام کند. فرد می بایست اصل مفاصا را در مورد حساب های مالیاتی خود در اختیار داشته باشد.

علاوه بر اشخاص حقیقی، افراد حقوقی از قبیل شرکت‌ها، اتحادیه‌ها، سندیکاها و سایر موسسات و نهادهای مشابه می‌توانند برای انجام امور بازرگانی و تجارت، کارت بازرگانی اشخاص حقوقی دریافت کنند. بر اساس مقررات و قوانین موجود ، همه ی کارت های بازرگانی مطابق با همان مقررات و قوانین صادر می شوند. از نظر اعتبار زمانی ، تاریخ اعتبار کارت های بازرگانی یک سال است. با ارائه مدارک لازم می توانید پس از مدت مذکور اقدام به تمدید کارت بازرگانی خود نمایید.